Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat 500X čaká onedlho drobný facelift

Z dizajnového hľadiska bude omladenie podľa všetkého iba decentné, pod kapotou sa môžu objaviť nové benzínové motory.
1 1 príspevok 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Napriek jedenásťročnému veku Fiat naďalej ponúka typ 500 vo viac-menej nezmenenej podobe, keďže jeho modernizácia v roku 2015 mala kozmetický rozmer. Obdobne rozsiahle zmeny teraz automobilka chystá pre jeho súrodenca označeného písmenom X. Malé mestské SUV, ktoré vzniklo na rovnakej technike ako Jeep Renegade, čaká podľa všetkého onedlho drobný facelift.

Tvár malého talianskeho SUV nečakajú žiadne veľké zmeny

Na talianskej stránke autoblog.it sa v týchto dňoch objavila fotografia, ktorá má zachytávať prednú časť omladeného variantu. Veľké zmeny nenaznačuje. Zachované sa zdajú byť všetky základné tvary, vrátane rysov masky chladiča a predného nárazníka. Na obrázku vidíme akurát odlišné svetlá. Využijú LED technológiu a budú obsahovať dva segmenty v tvare písmena U slúžiace na denný režim, pričom v obdobnom štýle budú upravené sekundárne jednotky obsahujúce hmlovky a smerovky.

Z pilotného záberu viac vyčítať nemožno, maskované prototypy však už skôr naznačili napríklad prítomnosť zadných svetiel s „prázdnym“ stredom v štýle malého hatchbacku 500. V interiéri môžeme podľa zákulisných zdrojov čakať odlišný volant a modernejší infotainment.

Jeep kompletne odhalil omladený Renegade

Automobilka ukázala aj terénne orientované vyhotovenie Trailhawk. Zmenám sa popri karosérii nevyhol ani interiér, pod kapotu sa nasťahoval trojvalec.

Technická stránka zatiaľ nebola veľmi prepieraná, kadečo však naznačujú úpravy vykonané na pokrvnom príbuznom nesúcom logo Jeep. V rámci nedávneho faceliftu dostal Renegade dva nové benzínové motory. Prepĺňaný litrový trojvalec s výkonom 88 kW (120 k) sa takmer určite nasťahuje aj do Fiatu, nad štvorvalcový agregátom s objemom 1,3 litra a maximom 110 kW (150 k) alebo 132 kW (180 k) zatiaľ visí otáznik. Viac by sme sa mali dozvedieť niekedy koncom roka.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×