Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jaguar I-Pace sa postavil proti Audi RS3

TOP VIDEO
Dvojicu kompletne rozdielnych vozidiel spája výkon na úrovni 400 koní, do hry však vstupujú aj Newtonmetre a kilogramy.
3 príspevky 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Instantný krútiaci moment elektromotorov spôsobuje, že excelujú v disciplíne akcelerácie. Najlepšie to ukázala Tesla Model S. Svojho času bola v priamom smere takmer neprekonateľná, na frak dala nejednému superšportu. Čerstvým prírastkom v partii elektromobilov je Jaguar I-Pace. Len nedávno prišiel oficiálne do predaja a hneď je objektom porovnávania.

Jaguar uvádza do predaja elektrický I-Pace

Prvý elektrický produkt značky prichádza s jednou verziou techniky, špičkovou verziou je aktuálne špeciál First Edition.

Jeden z prvých exemplárov britského SUV sa dostal do rúk ľuďom z britského magazínu carwow. V rámci ich testu sa postavil proti Audi RS3, ktorého 2,5-litrový turbobenzín produkuje rovnakých 294 kW (400 k) ako elektrická šelma. Má však podstatne menej Newtonmetrov. Do hry ale vstupuje aj prevodovka a nezanedbateľným údajom sú kilogramy hrajúce v neprospech novinky Jaguar. Porazí napriek tomuto hendikepu elektromobil silný päťvalcový sedan?


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×