Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW Cross Touran je späť, zatiaľ iba v Číne

Minivan svojím vzhľadom čiastočne kopíruje Passat Alltrack, jeho svetlá výška narástla o 23 milimetrov. Pohon všetkých kolies automobilka neponúka.
6 08.08.2018 / Marek Pokrývka

Napriek tomu, že segment MPV postupne vymiera, niektoré značky mu stále veria. Patrí medzi ne napríklad Volkswagen. Nemecký gigant do produktov tejto kategórie ešte čo-to investuje, čo dokazuje súčasné uvedenie nového modelu Cross Touran. Ten už v minulosti automobilka ponúkala. S uvedením druhej generácie vypadol z ponuky, no teraz je späť.

Pre čínsky trh pripravil Volkswagen model Cross Touran L 6 fotografií v galérii Pre čínsky trh pripravil Volkswagen model Cross Touran L Zdroj: Volkswagen

Špeciálne vyhotovenie minivanu uvádza VW na čínskom trhu. Vozidlo tam nesie prívlastok L, ktorý naznačuje natiahnutú karosériu. Podľa aktuálnych informácii však k ničomu takému nedošlo. Vyzerá to teda, že bez tohto magického písmena sa v najľudnatejšej krajine sveta nezaobídete.

Proporčne vyzerá Cross Touran L rovnako ako verzia známa aj z našich ciest, no odlišuje sa niekoľkými dizajnovými prvkami. Čiastočne kopíruje model Passat Alltrack. Predstavil sa v rovnakej oranžovej farbe Habanero Orange a disponuje obdobne tvarovanými nárazníkmi kombinujúcimi tmavé plasty so striebornými dielcami. Nechýbajú tmavé lemy blatníkov, špecifické kolesá, ani jemne upravená maska chladiča. Svetlá výška mierne rástla, rozdiel v odstupe od vozovky by mal dosahovať presne 23 milimetrov.

Test VW Touran: Okorenený priestor

Druhá generácia kompaktného vanu Volkswagen prichádza po dvanástich rokoch od uvedenia originálu. Čo sa v nej skrýva?

Pri takýchto modeloch zvyčajne očakávame dostupnosť pohonu všetkých kolies, ale Volkswagen ho neponúka. Hnané sú výhradne predné kolesá. Do pohybu ich môže uvádzať buď prepĺňaný benzínový štvorvalec 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) alebo jeho objemnejší 1,8-litrový brat dosahujúci maximálne 132 kW (180 k), v oboch prípadoch je štandardom prevodovka DSG. Ceny jednotlivých verzií modelu Cross Touran L nepoznáme. Vozidlo prichádza do predaja zatiaľ iba v Číne, nad dostupnosťou takéhoto vyhotovenia na európskych trhoch nateraz visí otáznik.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×