Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zhmotnený superšport Seat: Budúcnosť Cupry?

FOTO
Španielska automobilka napla plachty do ktorých sa oprel silný vietor a teraz sa úspešne plaví tvrdým konkurenčným prostredím automobilového sveta. Dospeje do fázy, kedy si bude môcť dovoliť postaviť vlastný športiak?
2 7 príspevkov 09.08.2018 / Filip Kadlečík

Koncern Volkswagen bol ako jeden z prvých preslávený tým, že medzi svojimi značkami zdieľa veľkú časť technických riešení. Mnohé modely Seat, Škoda či VW stoja na rovnakej platforme a využívajú tie isté pohonné jednotky, o technológiach či výbave interiéru ani nehovoriac. Mohla by sa však táto idea preniesť aj do územia superšportov?

Potenciálny superšport produkovaný španielskou automobilkou by mohol zdieľať platformu s Audi R8 2 fotografie v galérii Potenciálny superšport produkovaný španielskou automobilkou by mohol zdieľať platformu s Audi R8 Zdroj: Borja Perez Loren

Zdieľanie technického základu pre superšportový automobil by nebol ničím prelomovým. Stačí sa len pozrieť na blízky vzťah, ktorý medzi sebou malo Audi R8 a Lamborghini Gallardo, resp. aktuálne Huracán. Mohlo by sa však stať, že by túto platformu VW prenechal aj Seatu?

Nad zaujímavou otázkou sa zamyslel aj grafik Borja Perez Loren, ktorý virtuálne vytvoril prvý superšport Seatu. Je okamžite zrejmé, že vychádza z Audi R8, dostal však ostrejšie tvary, ktoré mrštnému kupé sedia snáď ešte viac. Zabúdať netreba ani na špecifické nárazníky či predné a koncové diódové svetlá v štýle Seatu.

Seat nás potešil: Značka Cupra je pre fajnšmekrov

Seat prednedávnom prekvapil celý motoristický svet. Zverejnil totiž prvé informácie o úplne novej značke, ktorá zabojuje o priazeň klientov. Cupra na to má predpoklady - presvedčil nás o tom jej...

Jediná chyba, ktorú grafik urobil, je fakt, že na čelnú masku neumiestnil logo Cupry. Je totiž veľmi málo pravdepodobné, že takéto auto by vzniklo pod značkou Seat. Rozbiehajúca sa športová divízia totiž podobné aktivity preberá pod seba a už pri svojej premiére sa netajila tým, že časom ponúkne aj svojstojný športiak. Možno, že bude vyzerať práve takto. Vôbec by nám to neprekážalo.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×