Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aventador SVJ sa ukáže v Pebble Beach

Okruhovú tortúru absolvoval taliansky superšport v plnej kamufláži, na kompletné odhalenie si musíme počkať
1 09.08.2018 / Marek Pokrývka

Koncom júla prinieslo Lamborghini veľkolepú správu o pokorení rekordu sériových automobilov na Nürburgringu. Nešlo síce o niečo nečakané, napriek tomu táto informácia mnohých prekvapila. Doterajšieho vládcu Porsche 911 GT2 RS prekonal ešte nepredstavený Aventador SVJ (Superveloce Jota). Premiéru bude mať o rovné dva týždne.

Nový kráľ Zeleného pekla si na premiéru oblečie zelenú

Tvár nového kráľa rýchlosti v Zelenom pekle zatiaľ nepoznáme, rovnako ako vlani model Huracán Performante absolvoval dvanásťvalcový superšport okruhovú tortúru v plnej kamufláži. Tá celkom neskryla ostré tvary bodykitu obsahujúceho prítlačné krídlo, dvojicu okrúhlych koncoviek či veľký difúzor. Detaily však zamaskovala, na kompletné odhalenie si teda ešte musíme počkať.

Lamborghini má späť rekord Nürburgringu

Nemecko-talianska bitka dostala ďalšiu kapitolu, svetoznámy okruh dokázal Aventador SVJ pokoriť v čase 6 minút, 44 sekúnd a 97 stotín.

Taliansky výrobca publikoval v týchto dňoch prvú fotografiu karosérie zbavenej fólie. Okrem svojho loga na obrázku ukázal dvojicu otvorov a najmä jedovatý zelený lak, v ktorom Aventador SVJ podľa všetkého uzrie svetlo sveta. Verejnosti sa ukáže 23. augusta v Pebble Beach. Vozidlo bude odľahčené, vybavené aktívnou aerodynamikou a malo by dosahovať výkon 559 kW (760 k).


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×