Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Mustang: Vyrobilo sa už 10 miliónov

Bielym kabrioletom sa počet zmontovaných kusov tohto typu prehupol do osemciferného teritória, vyhotovenie vozidla nebolo náhodné.
7 10.08.2018 / Marek Pokrývka

Modrý ovál usporiadal v týchto dňoch veľkolepú oslavu. Dôvodom bol fakt, že z pásov jeho továrne Flat Rock zišiel významný Mustang. Nešlo pritom o nejakú špeciálnu edíciu. Dôležité bolo jeho číslo, resp. poradie v produkcii svetoznámeho vozidla. Bielym kabrioletom sa totiž počet doposiaľ zmontovaných kusov tohto typu prehupol do osemciferného teritória.

Čiarky v čísle 10 000 000 tvorí prvý a desaťmiliónty exemplár 7 fotografií v galérii Čiarky v čísle 10 000 000 tvorí prvý a desaťmiliónty exemplár Zdroj: Ford

Zo symbolu amerických športových automobilov sa teda vyrobilo už 10 miliónov exemplárov. Na okrúhle číslo by Ford mohol byť pyšný aj pri lacnejších modeloch určených masovému publiku, pre muscle car (resp. pony car) však ide o ešte väčší úspech. A to aj napriek vyše 50 rokom existencie. Potvrdzuje to ikonický status Mustanga, ktorý nedávno konečne dorazil do Európy.

Ford opäť upozorňuje na Mustang GT500

Na fotografii svalnatého kupé sú vidieť kontrastné pásy, karbónové krídlo i žiabre na prednej kapote. O technike nevieme oficiálne prakticky nič.

Vyhotovenie vozidla označeného číslom 10 000 000 nebolo náhodné. Vôbec prvý sériovo vyrobený Mustang bol totiž taktiež biely kabriolet a počas osláv si zapózoval vedľa svojho mladého príbuzného. Okrem farby a otvorenej karosérie ich spája tiež osemvalec pod kapotou. No kým originál ponúkal výkon 122 kW (166 k), aktuálna verzia má až 343 kW (466 k). Okrem toho disponuje manuálnou prevodovkou so šiestimi stupňami namiesto pôvodných troch.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×