Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nový Mercedes GLE: Unikajú prvé detaily

VIDEO
Najväčšou premiérou stuttgartskej automobilky by v blízkych mesiacoch mala byť ďalšia generácia modelu GLE. Technologicky vyspelé SUV sa nám už pomaly začína odhaľovať.
5 2 príspevky 10.08.2018 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz chystá na najbližšie mesiace veľkú premiéru, novú generáciu modelu GLE. O aute toho zatiaľ vieme len veľmi málo. Doteraz sme prakticky poznali len náčrty jeho kabíny. Po posledných dňoch však už o ňom môžeme s istotou povedať dve veci. V teréne bude nadané a dostane podobne futuristický interiér ako jeho menší súrodenci.

Interiér sa bude zjavne niesť v duchu, ktorý nedávno odprezentovala aj nová trieda A 5 fotografií v galérii Interiér sa bude zjavne niesť v duchu, ktorý nedávno odprezentovala aj nová trieda A Zdroj: Mercedes-Fans.de

Dvojica veľkých displejov si po triedach A, E, G či S nájde cestu aj do typu GLE. Kabína bude podľa prvých uniknutých fotografií zverejnených na stránke www.mercedes-fans.de z technickej stránky ponúkať viac menej to isté, čo nami nedávno testovaný model triedy A. Samozrejmosťou tu teda sú dva veľké displeje, volant s dotykovými plôškami, ale aj touchpad, ktorý slúži na ovládanie infotainmentu.

Jednou z najväčších zmien v interiéri, ktorá zároveň aj veľmi prekvapuje, je využitie opticky obrovských výduchov klimatizácie lemujúcich panel displejov. Bez pochýb možno očakávať prítomnosť najmodernejšieho systému MBUX, ktorý sa s vami bude rozprávať podobne ako menšie Áčko. Mercedes zjavne nezabúda ani na kvalitu, je zrejmé, že takmer celá kabína bude obšitá kožou a kde tu sa vystrieda s drevenými či hliníkovými obkladmi.

Na vlastnotiach mimo cesty by Mercedes-Benz chcel poriadne zapracovať 5 fotografií v galérii Na vlastnotiach mimo cesty by Mercedes-Benz chcel poriadne zapracovať Zdroj: Youtube/ Car and Driver

Technologickú vyspelosť prichádzajúceho GLE dokumentuje aj video, ktoré automobilka publikovala na Youtube. Veľké SUV bude mať zjavne systém, ktorý mu v teréne umožní dostať sa aj z problémov, ktoré by pre iné autá mohli byť neprekonateľné. GLEčko sa totiž na zázname samé dostalo z piesku, do ktorého bolo zdanlivo beznádejne zahrabané.

Test Mercedes A 200: Mení pravidlá hry

Máloktoré auto vzbudilo v poslednom období svojim príchodom taký záujem, aký sa podarilo vyvolať druhej generácii hatchbacku Mercedes-Benz triedy A. Každý je na neho zvedavý a každý sa s ním chce...

Ide o geniálne jednoduchý nápad, ktorý využíva pneumatický podvozok vozidla. V súčinnosti s dávkovaním krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá v správnom okamihu dokáže táto funkcia celé auto rozknísať a tým ho uvoľniť aj z hlbokého záveja. V podstate ide o techniku pohýnania vpred a vzad, ktorá tu však je automatizovaná a vozidlu ju predvádza úplne dokonale.

Zároveň s týmto videom sa na svetlo sveta dostali aj informácie o tom, že ďalšie GLE by malo byť v porovnaní s dnešným v teréne omnoho potentnejšie. V rámci off-roadových príplatkov bude k dispozícii i redukcia, zväčšenie svetlej výšky či podobné vychytávky, aké môžete vidieť na priloženom videu.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×