Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gymkhana so Škodou: Model 130 LR v drifte

TOP VIDEO
Škoda 130 LR bola svojho času pretekárskym špeciálom, ktorý vymetal trasy československých rallye. V novom videu teraz ukazuje, že ani po viac než tridsiatich rokoch nestratila paru.
4 príspevky 10.08.2018 / Filip Kadlečík

Škoda 130 LR bola svojho času snom viacerých chlapcov. Pretekársky špeciál disponoval upraveným motorom 1300 OHV, ktorý finálne produkoval o 60 % vyšší výkon než v sériovej podobe. Pilot Petr Šimurda z Trotina Rallye Team má to šťastie, že sa za volant originálnej škodovky dostal. Dokonca je toto prinajmenšom už jeho druhé video, na ktorom viac než tridsaťročnú Škodu preháňa po vrakovisku a servisných dielňach. Podobné kúsky totiž vystrájal už v roku 2014.

Gymkhana 9: V hlavnej role Focus RS RX

Ken Block sa vracia s ďalším vydaním slávnej série, v ktorom uvidíme skok popred idúci vlak či driftovanie okolo auta zaveseného na vrtuľníku.

Automobil, ktorý jazdí na videu, je vybavený osemventilovým agregátom Škoda 1500 ladeným na 112 kW (152 k) a 187 Nm. Päťstupňová manuálna prevodovka tu taktiež pochádza z Mladej Boleslavi. Na ľahké pretekárske autíčko ide o viac než dostatočné čísla a 130 LR sa svoj potenciál nebojí ukázať. Na drifty na malom priestore je ako stvorená.


Najnovšie články
Test BMW 120d xDrive: Delikátna záležitosť

Bavorský roadster absolvoval predčasný debut, živé zábery odhalili dizajn špičkového modelu M40i. Technické detaily zatiaľ nepoznáme.

BMW Z4: Sériová verzia na fotografiách

Vo svete veteránov či automobilových zberateľov má často vysokú hodnotu aj príslušenstvo k autám. Presne to isté platí aj v tomto prípade, starý prívesný vozík...

Kus Škody 1000 MB za cenu jazdenej Fabie?

Česko vráti prepravcom niekoľko miliónov z mýta, nakoľko majú nárok na nezanedbateľnú zľavu.

Česká vláda vráti kamionistom milióny

Redakčnej skúške sme podrobili dve verzie nového japonského SUV, ktoré ponúka výhradne 1,5-litrový benzínový turbomotor.

Test Mitsubishi Eclipse Cross: Ktoré zvoliť?

V Taliansku došlo ku katastrofe, neďaleko Janova sa približne o 11:30 zrútil stometrový úsek mosta neďaleko mesta Janov. O zraneniach či úmrtiach sa ešte...

Nešťastie v Taliansku: Zrútil sa diaľničný most

Americká značka uvádza v najľudnatejšej krajine sveta SUV, ktoré technicky i dizajnovo vychádza z lokálneho modelu JMC Yusheng S330.

Ford Territory vznikol výsostne pre Čínu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×