Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Gymkhana so Škodou: Model 130 LR v drifte

TOP VIDEO
Škoda 130 LR bola svojho času pretekárskym špeciálom, ktorý vymetal trasy československých rallye. V novom videu teraz ukazuje, že ani po viac než tridsiatich rokoch nestratila paru.
4 príspevky 10.08.2018 / Filip Kadlečík

Škoda 130 LR bola svojho času snom viacerých chlapcov. Pretekársky špeciál disponoval upraveným motorom 1300 OHV, ktorý finálne produkoval o 60 % vyšší výkon než v sériovej podobe. Pilot Petr Šimurda z Trotina Rallye Team má to šťastie, že sa za volant originálnej škodovky dostal. Dokonca je toto prinajmenšom už jeho druhé video, na ktorom viac než tridsaťročnú Škodu preháňa po vrakovisku a servisných dielňach. Podobné kúsky totiž vystrájal už v roku 2014.

Gymkhana 9: V hlavnej role Focus RS RX

Ken Block sa vracia s ďalším vydaním slávnej série, v ktorom uvidíme skok popred idúci vlak či driftovanie okolo auta zaveseného na vrtuľníku.

Automobil, ktorý jazdí na videu, je vybavený osemventilovým agregátom Škoda 1500 ladeným na 112 kW (152 k) a 187 Nm. Päťstupňová manuálna prevodovka tu taktiež pochádza z Mladej Boleslavi. Na ľahké pretekárske autíčko ide o viac než dostatočné čísla a 130 LR sa svoj potenciál nebojí ukázať. Na drifty na malom priestore je ako stvorená.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×