Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rakúsky hyperšport sa ukázal vo Viedni

Za skorého rána zapózoval automobil objektívom pred slávnou katedrálou, firma už pri premiére hovorila o 18 objednaných kusoch.
7 1 príspevok 10.08.2018 / Marek Pokrývka

Na prelome letných mesiacov obletela médiá správa o novom kupé Milan Red, ktorý pochádza od našich západných susedov. Rakúšania prezentovali svoje dielo extrémnymi číslami a obrázkami futuristického dizajnu pôsobiacimi ako vizualizácie. Obdobných projektov poznáme neúrekom. Väčšina nikdy reálne neuzrela svetlo sveta, toto však nemá byť stratený prípad.

Futuristický hyperšport sa premával po metropole Rakúska 7 fotografií v galérii Futuristický hyperšport sa premával po metropole Rakúska Zdroj: Milan Automotive

Konštruktéri vozidla súperiaceho parametrami so strojmi kalibru Bugatti Chiron to myslia skutočne vážne. Svoje vozidlo predviedli naživo a rakúsky hyperšport sa následne verejne ukázal vo Viedni. Za skorého rána zapózoval objektívom pred slávnou katedrálou Stephansdom. Výsledok síce opäť zaváňa počítačovou grafikou, no ide o fotografie reálneho prototypu.

Milan Red: Rakúšania útočia rovno na elitu

Mimozemsky tvarované kupé má mať hmotnosť 1 300 kg a štyrikrát prepĺňaný osemvalec, s ktorým zhltne 300 km/h pod 10 sekúnd.

Rakúska firma sa týmto krokom snaží verejnosť presvedčiť, že nebude nasledovať osud ďalších podobne odvážnych start-upov. Už pri premiére hovorila o 18 objednaných kusoch z plánovanej 99-člennej série. Milan Red sa má predávať za asi 2 milióny eur, poháňa ho štyrikrát prepĺňaný osemvalec s výkonom 974 kW (1 325 k) a dosahovať vraj má rýchlosť vyše 400 km/h.


Najnovšie články
Brabus šľachtí Mercedes-Benz G500

Na internete sa objavilo sedem kvalitných záberov, ktoré zachytávajú exteriér, kabínu i motor špičkovej verzie M40i.

Prvé oficiálne fotky nového BMW Z4

Slovensko v súčasnosti investuje najviac peňazí do výstavby diaľnic a cestnej infraštruktúry, opravy a údržba sú až na druhom mieste. V dôsledku toho je...

Na Slovensku je tisíc mostov v havarijnom stave

Autom okolo sveta? S týmto strojom sa to dá a dokonca v pohodlí domova. Chýbať vám nebude kuchyňa, kúpeľňa, ba ani funkčná toaleta či práčka. Naviac s ním...

Extrém: Karavan Unimog pripravený na všetko

Prejsť okolo sveta na motorke? Marek Slobodník už tomu pri vstupe do Uzbekistanu bol celkom blízko. Podarí sa však jemu a jeho partii dosiahnuť vytúžený Beyneu?

Na motorke v Ázii: Finiš cesty okolo sveta

Štát v júli vybral na diaľničnom mýte o vyše 1,5 milióna eur viac než vlani. Do štátnej pokladne prispeli domáci a zahraniční kamionisti zhruba rovným dielom.

Na mýte sa v júli vybralo o 1,5 milióna eur viac

Japonské vozidlo prešlo decentnými zmenami dizajnu a interiéru, paleta motorov sa rozšíri na jar budúceho roka.

Honda HR-V: Po facelifte aj turbobenzín
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×